Баннер

18 04 2011

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1

Back Блиц-новости Європейці не знають номер 112

Європейці не знають номер 112

Оценить
(1 Голос)

У лютому були оприлюднені результати загальноєвропейського , метою якого було визначити рівень обізнаності громадян про єдиний європейський номер виклику екстрених служб 112. Цифри вражають: про загальноєвропейський номер знає лише 1 з 4 європейців.

Як продемонструвало дослідження, лише трохи більше чверті (26%) опитаних громадян могли спонтанно визначити 112 як номер, за яким можна викликати поліцію, пожежних чи «швидку допомогу» з будь-якого місця в ЄС. Лише у п"яти країнах (Чехія, Фінляндія, Люксембург, Польща та Словаччина) більшість населення змогли «впізнати» номер. У Греції, Італії та Сполученому Королівстві на це спромоглися менш ніж 10% населення. І це при тому, що інформування про номер 112 передбачене європейськими законами про телекомунікацію.

Що цікаво, прогрес у цій сфері за останні роки був незначним (від 22% у 2008 році до 26% у 2011). У декількох країнах показник поінформованості зріс на 5-8 %. Лише 27% учасників опитування отримали інформацію, пов"язану з номером 112, за останній рік. З липня 2009 року користувачі мобільного зв"язку, перебуваючи у роумінгу у країнах ЄС, повинні отримувати SMS-повідомлення з інформацією про номер 112. Проте, за результатами опитування, 81% абонентів, які подорожували з однієї країни ЄС в іншу, такої інформації не отримували.

У зв"язку з такими невтішними показниками Єврокомісія починає перевірки виконання країнами ЄС своїх зобов"язань з інформування про номер 112. Раніше такі перевірки обслуговування загальноєвропейського номеру порятунку вже призводили до розгляду проблем у судовому порядку (зокрема, висувалися звинувачення проти Польщі, Болгарії, Італії). Приводом для судових розглядів у 14 країнах ЄС були такж проблеми з наданням інформації про місцезнаходження абонента, який дзвонить за номером 112.

До речі, минулого року «Сек"юріті ЮЕй» проводив з українським варіантом номеру 112, який працює у тестовому режимі. Тоді дзвінок на номер 112 заплутаним шляхом виводив «іноземця» на платну довідку. На офіційний запит щодо цієї проблеми, надісланий тодішньому міністру МНС Нестору Шуфричу, відповіді ми не отримали. Та цікаво, як би на це відреагувала Єврокомісія?

Інформація "Сек"юріті ЮЕй"

Изменено 07.04.2011 08:15

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить