Баннер

18 04 2011

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1

Back Информация к размышлению Громадські формування та МВС: приклади співпраці

Громадські формування та МВС: приклади співпраці

Оценить
(0 голоса)
Питання взаємодії ОВС та НОП у форматі громадських формувань з охорони громадського порядку аналізувалося на черговому засіданні Виконкому Координаційної Ради МВС. "Сек"юріті ЮЕй" теж провів власний аналіз співпраці МВС та приватної охорони.


16 лютого відбулося чергове засідання виконавчого комітету Координаційної ради МВС по взаємодії органів внутрішніх справ із охоронними підприємствами, їх об"єднаннями та службами безпеки суб"єктів господарювання. Про це повідомляє офіційний сайт МВС.

На порядок денний засідання було винесено такі питання: налагодження співпраці між службами органів МВС і нарядами недержавних структур при забезпеченні громадського порядку, а також обговорення проекту Закону України «Про охоронну діяльність».

Зокрема, заступник Міністра МВС Віктор Ратушняк, який головував на зібранні, відзначив, що за час роботи Координаційною Радою було доопрацьовано проект Закону України «Про охоронну діяльність», а також підготовлено та затверджено наказом МВС зміни до Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності.

Також за час роботи Ради було запроваджено спільне патрулювання території працівниками ОВС та громадських формувань з охорони громадського порядку, створених на базі недержавних охоронних структур. Окремо пан Ратушняк зупинився на позитивних прикладах такої співпраці, які мають місце у столиці. Так, у Києві впродовж лише лютого 2011 року кількість нарядів НОП, які братимуть участь в охороні громадського порядку, з 4-х буде збільшена до 25-ти, а найближчим часом — до 50-ти.

Під час засідання було піднято і деякі проблемні питання взаємодії міліції з НОПами, зокрема, не досить тісна співпраця між ними в окремих регіонах. Як зазначив Віктор Ратушняк, з метою встановлення прозорих та відкритих відносин в напрямку організації надійної охорони громадського порядку на вулицях населених пунктів при обласних Управліннях внутрішніх справ буде створено аналогічні Координаційні ради.

Виконком Координаційної ради прийняв рішення провести у ІІ-му кварталі цього року розширене засідання, на якому будуть розглянуті питання щодо внесення змін до законодавства, яке регулює діяльність НОП та служб безпеки господарювання, а також будуть обговорені подальші шляхи співпраці між приватними охоронними підприємствами та органами внутрішніх справ.

Нагадаємо, на попередньому засіданні Виконкомом Координаційної ради було прийняте рішення про спільне патрулювання ОВС та громадських формувань з охорони громадського порядку відповідно до Методичних рекомендацій МВС, а також про висвітлення рішень Виконкому у фахових ЗМІ. «Сек"юріті ЮЕй» розпочав збір відомостей з метою аналізу співпраці органів внутрішніх справ та недержавних охоронних підприємств на усій території України. Для цього керівникам усіх обласних управлінь МВС було надіслано запити з проханням надати відповідну статистику за період новорічних свят.

Станом на 17 лютого нами було отримано офіційні відповіді від 13 обласних управлінь МВС та ГУ МВС м.Києва. Виходячи з наданої інформації, найбільша кількість громадських формувань на базі НОП функціонує у АР Крим (13 ГФ), а от найбільшу кількість працівників недержавної охорони було залучено до роботи під час новорічних свят у Києві (664 особи). Найбільш результативною стала робота громадьских формувань на Миколаївщині: там за період новорічних свят членами ГФ спільно з органами внутрішніх сил було затримано 134 особи за адміністративні порушення, а 11 - за скоєння злочинів. Більш детальну інформацію можна отримати з таблиці з узагальненими результатами роботи громадських формувань, яку можна переглянути тут .

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить