Баннер

18 04 2011

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1

Back Блиц-новости
Блиц-новости

Голова Державного агентства України з питань науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко вважає, що інформаційні технології здатні значно оптимізувати економічні процеси, хоч їх потенціал і використовується зараз лише на 10%.

У лютому були оприлюднені результати загальноєвропейського , метою якого було визначити рівень обізнаності громадян про єдиний європейський номер виклику екстрених служб 112. Цифри вражають: про загальноєвропейський номер знає лише 1 з 4 європейців.

Як продемонструвало дослідження, лише трохи більше чверті (26%) опитаних громадян могли спонтанно визначити 112 як номер, за яким можна викликати поліцію, пожежних чи «швидку допомогу» з будь-якого місця в ЄС. Лише у п"яти країнах (Чехія, Фінляндія, Люксембург, Польща та Словаччина) більшість населення змогли «впізнати» номер. У Греції, Італії та Сполученому Королівстві на це спромоглися менш ніж 10% населення. І це при тому, що інформування про номер 112 передбачене європейськими законами про телекомунікацію.

Що цікаво, прогрес у цій сфері за останні роки був незначним (від 22% у 2008 році до 26% у 2011). У декількох країнах показник поінформованості зріс на 5-8 %. Лише 27% учасників опитування отримали інформацію, пов"язану з номером 112, за останній рік. З липня 2009 року користувачі мобільного зв"язку, перебуваючи у роумінгу у країнах ЄС, повинні отримувати SMS-повідомлення з інформацією про номер 112. Проте, за результатами опитування, 81% абонентів, які подорожували з однієї країни ЄС в іншу, такої інформації не отримували.

У зв"язку з такими невтішними показниками Єврокомісія починає перевірки виконання країнами ЄС своїх зобов"язань з інформування про номер 112. Раніше такі перевірки обслуговування загальноєвропейського номеру порятунку вже призводили до розгляду проблем у судовому порядку (зокрема, висувалися звинувачення проти Польщі, Болгарії, Італії). Приводом для судових розглядів у 14 країнах ЄС були такж проблеми з наданням інформації про місцезнаходження абонента, який дзвонить за номером 112.

До речі, минулого року «Сек"юріті ЮЕй» проводив з українським варіантом номеру 112, який працює у тестовому режимі. Тоді дзвінок на номер 112 заплутаним шляхом виводив «іноземця» на платну довідку. На офіційний запит щодо цієї проблеми, надісланий тодішньому міністру МНС Нестору Шуфричу, відповіді ми не отримали. Та цікаво, як би на це відреагувала Єврокомісія?

Інформація "Сек"юріті ЮЕй"

aesМНС України не може істотно впливати на забезпечення пожежної безпеки діючих АЕС. Про це Інформаційне бюро «Сек’юріті ЮЕй» офіційно повідомив Андрій Бондаренко, заступник Міністра надзвичайних ситуацій -керівник апарату міністерства. Він зазначив, що «існуюче обладнання систем протипожежного захисту енергоблоків АЕС, яке було запроектоване та змонтоване у 80-х роках, на цей час відпрацювало свій ресурс».

Високопосадовець не приховав, що встановлені системи протипожежного захисту та їх складові частини НЕ СЕРТИФІКОВАНІ і не можуть згідно з їх технічими характеристиками застосовуватись на АЕС. Більш того, виробництво такого обладнання припинено заводами-виробниками, що не дає змоги для його ремонту або заміни складових частин.

Пан Бондаренко також зазначив, що незважаючи на те, що місії МАГАТЕ дали позитивну оцінку стану забезпечення протипожежного захисту діючих енергоблоків згідно з міжнародними нормами, МНС вимагає приведення стану пожежної безпеки АЕС у відповідність з вимогами діючих на території України норм, правил та стандартів.

Зокрема, повільне впровадження автоматичних систем виявлення і гасіння пожеж, протидимного захисту будівель (приміщень) та автоматизованих систем сповіщення про пожежу, повільне розроблення та реалізація схеми автоматичного, за сигналом "Пожежа", викиду водню з корпусу генератора негативно впливає на загальний стан безпеки діючих енергоблоків та їх експлуатаційну надійсність.

Заступник Міністра повідомив, що у період з 1998 по 2011 роки з 15 енергоблоків АЕС у повному обсязі виконано заходи щодо обладнання установками газового пожежогасіння першочергових приміщень з електричною та електронною апаратурою лише на 7 енергоблоках, реконструкцію існуючих систем автоматичної пожежної сигналізації каналів систем безпеки реакторних відділень проведено на 5 енергоблоках, а впровадження системи протидимного захисту пожежонебезпечних приміщень і шляхів евакуації, які не мають обмежень по зв"язку з навколишнім середовищем, на 3 енергоблоках.

"Невиконання зазначених першочергових протипожежних заходів на інших енергоблоках АЕС ставить під загрозу можливість виконання основних завдань, на які спрімовано концепцію глибокоешелонованого захисту від пожежі на АЕС", - наголосив Андрій Бондаренко.

Лише протягом 2010 року українським АЕС органами державного пожежного нагляду було запропоновано до виконання 3989 заходів на усунення порушень вимог пожежної безпеки. Із них біля 400 лишилися невиконаними. Як наслідок, 1240 посадових осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності, і було призупинено експлуатацію 961 агрегату і дільниць електромережі, 229 приміщень, 22 споруд та 136 пожежонебезпечних робіт.

Більшість робіт протипожежного призначення на АЕС виконуються силами підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом», що мають відповідну ліцензію МНС України. Проте у 2010 році мали місце більш ніж 20 порушень Ліцензійний умов з боку ДП НАЕК «Енергоатом», у т.ч., порушення щодо монтажу та технічного обслуговування установок автоматичного протипожежного захисту.

Заступник Міністра-керівник апарату МНС зробив висновок, що недосконалість чинного законодавства не дає можливості МНС істотно впливати на ситуацію із розв’язання існуючих проблем забезпечення пожежної безпеки діючих АЕС.
24.03.2011 10:36

Реформи в МНС

МНС має перейти на електронний документообіг впродовж трьох місяців.

Таку заяву зробив Віктор Балога під час розширеного засідання Колегії Міністерства надзвичайних ситуацій. «І МНС загалом, і його територіальним підрозділам потрібно привести всю роботу до новітніх європейських стандартів, за зразками лідерів у нашій справі. Реформи будуть продовжені. Це стосується як технічного переоснащення, так і перегляду підходів до управління», - зазначив міністр МНС.
Для реалізації намірів Віктор Балога доручив протягом трьох місяців забезпечити перехід міністерства на електронний документообіг, розробити технології обговорення і прийняття управлінських рішень з використанням останніх напрацювань в галузі комунікацій.

21 березня Організаційний комітет Лондонської олімпіади-2012 заявив про призначення компанії G4S Secure Solutions офіційним постачальником послуг з безпеки для Олімпіади 2012 року. Про це йдеться у прес-релізі комітету. Раніше саме G4S забезпечувала безпеку під час таких великих спортивних подій у Британії, як Уімблдон, Кубок Райдера та перегони світового чемпіонату Формули-1. Компанія G4S також була відповідальною за безпеку на будмайданчику Олімпійського парку — офіційного місця проведення заходу. Тепер компанія буде відповідати за тренування та управління десяти тисяч персоналу, який буде тісно співпрацювати з поліцією та місцевою владою з метою забезпечення безпеки учасників та глядачів Олімпіади. Персонал компанії G4S працюватиме в усіх місцях проведення олімпійських та параолімпійських заходів в усій країні.

Британський офіс G4S та Оргкомітет олімпіади співпрацюватимуть за програмою, яку свого часу розробили BSIA та SIA спільно з вищими навчальні заклади. Програма передбачає пошук кадрів для забезпечення безпеки на Олімпіаді серед студентів ВНЗ в усій країні. Таким чином, набір студентів теж буде здійснювати G4S.

Дана інформація є цікавою з точки зору забезпечення безпеки Чемпіонату з футболу 2012 року. В Україні та Польщі теж функціонують представництва світової групи компаній G4S. Проте офіційна інформація щодо того, чи надходили до G4S Україна пропозиції з убезпечення ЄВРО 2012, відсутня.


Страница 1 из 8