Баннер

18 04 2011

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1

За рубежом
21 березня Організаційний комітет Лондонської олімпіади-2012 заявив про призначення компанії G4S Secure Solutions офіційним постачальником послуг з безпеки для Олімпіади 2012 року. Про це йдеться у прес-релізі комітету. Раніше саме G4S забезпечувала безпеку під час таких великих спортивних подій у Британії, як Уімблдон, Кубок Райдера та перегони світового чемпіонату Формули-1. Компанія G4S також була відповідальною за безпеку на будмайданчику Олімпійського парку — офіційного місця проведення заходу. Тепер компанія буде відповідати за тренування та управління десяти тисяч персоналу, який буде тісно співпрацювати з поліцією та місцевою владою з метою забезпечення безпеки учасників та глядачів Олімпіади. Персонал компанії G4S працюватиме в усіх місцях проведення олімпійських та параолімпійських заходів в усій країні.

Британський офіс G4S та Оргкомітет олімпіади співпрацюватимуть за програмою, яку свого часу розробили BSIA та SIA спільно з вищими навчальні заклади. Програма передбачає пошук кадрів для забезпечення безпеки на Олімпіаді серед студентів ВНЗ в усій країні. Таким чином, набір студентів теж буде здійснювати G4S.

Дана інформація є цікавою з точки зору забезпечення безпеки Чемпіонату з футболу 2012 року. В Україні та Польщі теж функціонують представництва світової групи компаній G4S. Проте офіційна інформація щодо того, чи надходили до G4S Україна пропозиції з убезпечення ЄВРО 2012, відсутня.


112_2У лютому були оприлюднені результати загальноєвропейського , метою якого було визначити рівень обізнаності громадян про єдиний європейський номер виклику екстрених служб 112. Цифри вражають: про загальноєвропейський номер знає лише 1 з 4 європейців.

Як продемонструвало дослідження, лише трохи більше чверті (26%) опитаних громадян могли спонтанно визначити 112 як номер, за яким можна викликати поліцію, пожежних чи «швидку допомогу» з будь-якого місця в ЄС. Лише у п"яти країнах (Чехія, Фінляндія, Люксембург, Польща та Словаччина) більшість населення змогли «впізнати» номер. У Греції, Італії та Сполученому Королівстві на це спромоглися менш ніж 10% населення. І це при тому, що інформування про номер 112 передбачене європейськими законами про телекомунікацію.

Що цікаво, прогрес у цій сфері за останні роки був незначним (від 22% у 2008 році до 26% у 2011). У декількох країнах показник поінформованості зріс на 5-8 %. Лише 27% учасників опитування отримали інформацію, пов"язану з номером 112, за останній рік. З липня 2009 року користувачі мобільного зв"язку, перебуваючи у роумінгу у країнах ЄС, повинні отримувати SMS-повідомлення з інформацією про номер 112. Проте, за результатами опитування, 81% абонентів, які подорожували з однієї країни ЄС в іншу, такої інформації не отримували.

У зв"язку з такими невтішними показниками Єврокомісія починає перевірки виконання країнами ЄС своїх зобов"язань з інформування про номер 112. Раніше такі перевірки обслуговування загальноєвропейського номеру порятунку вже призводили до розгляду проблем у судовому порядку (зокрема, висувалися звинувачення проти Польщі, Болгарії, Італії). Приводом для судових розглядів у 14 країнах ЄС були такж проблеми з наданням інформації про місцезнаходження абонента, який дзвонить за номером 112.

До речі, минулого року «Сек"юріті ЮЕй» проводив з українським варіантом номеру 112, який працює у тестовому режимі. Тоді дзвінок на номер 112 заплутаним шляхом виводив «іноземця» на платну довідку. На офіційний запит щодо цієї проблеми, надісланий тодішньому міністру МНС Нестору Шуфричу, відповіді ми не отримали. Та цікаво, як би на це відреагувала Єврокомісія?

Інформація "Сек`юріті ЮЕй"