Баннер

18 04 2011

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1

Back Блиц-новости Пожежна НЕбезпека АЕС

Пожежна НЕбезпека АЕС

Оценить
(2 голоса)
aesМНС України не може істотно впливати на забезпечення пожежної безпеки діючих АЕС. Про це Інформаційне бюро «Сек’юріті ЮЕй» офіційно повідомив Андрій Бондаренко, заступник Міністра надзвичайних ситуацій -керівник апарату міністерства. Він зазначив, що «існуюче обладнання систем протипожежного захисту енергоблоків АЕС, яке було запроектоване та змонтоване у 80-х роках, на цей час відпрацювало свій ресурс».

Високопосадовець не приховав, що встановлені системи протипожежного захисту та їх складові частини НЕ СЕРТИФІКОВАНІ і не можуть згідно з їх технічими характеристиками застосовуватись на АЕС. Більш того, виробництво такого обладнання припинено заводами-виробниками, що не дає змоги для його ремонту або заміни складових частин.

Пан Бондаренко також зазначив, що незважаючи на те, що місії МАГАТЕ дали позитивну оцінку стану забезпечення протипожежного захисту діючих енергоблоків згідно з міжнародними нормами, МНС вимагає приведення стану пожежної безпеки АЕС у відповідність з вимогами діючих на території України норм, правил та стандартів.

Зокрема, повільне впровадження автоматичних систем виявлення і гасіння пожеж, протидимного захисту будівель (приміщень) та автоматизованих систем сповіщення про пожежу, повільне розроблення та реалізація схеми автоматичного, за сигналом "Пожежа", викиду водню з корпусу генератора негативно впливає на загальний стан безпеки діючих енергоблоків та їх експлуатаційну надійсність.

Заступник Міністра повідомив, що у період з 1998 по 2011 роки з 15 енергоблоків АЕС у повному обсязі виконано заходи щодо обладнання установками газового пожежогасіння першочергових приміщень з електричною та електронною апаратурою лише на 7 енергоблоках, реконструкцію існуючих систем автоматичної пожежної сигналізації каналів систем безпеки реакторних відділень проведено на 5 енергоблоках, а впровадження системи протидимного захисту пожежонебезпечних приміщень і шляхів евакуації, які не мають обмежень по зв"язку з навколишнім середовищем, на 3 енергоблоках.

"Невиконання зазначених першочергових протипожежних заходів на інших енергоблоках АЕС ставить під загрозу можливість виконання основних завдань, на які спрімовано концепцію глибокоешелонованого захисту від пожежі на АЕС", - наголосив Андрій Бондаренко.

Лише протягом 2010 року українським АЕС органами державного пожежного нагляду було запропоновано до виконання 3989 заходів на усунення порушень вимог пожежної безпеки. Із них біля 400 лишилися невиконаними. Як наслідок, 1240 посадових осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності, і було призупинено експлуатацію 961 агрегату і дільниць електромережі, 229 приміщень, 22 споруд та 136 пожежонебезпечних робіт.

Більшість робіт протипожежного призначення на АЕС виконуються силами підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом», що мають відповідну ліцензію МНС України. Проте у 2010 році мали місце більш ніж 20 порушень Ліцензійний умов з боку ДП НАЕК «Енергоатом», у т.ч., порушення щодо монтажу та технічного обслуговування установок автоматичного протипожежного захисту.

Заступник Міністра-керівник апарату МНС зробив висновок, що недосконалість чинного законодавства не дає можливості МНС істотно впливати на ситуацію із розв’язання існуючих проблем забезпечення пожежної безпеки діючих АЕС.
Изменено 02.04.2011 12:28

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить